Ieroči un taktika, kas ļauj ietekmēt situāciju Ukrainas kara frontēs un vismaz uz laiku maina spēles noteikumus.
Japānā radītās šautenes bija gan Krievijas impērijas, gan arī Latvijas armijas bruņojumā.
Jauns ierocis (1915)
Kavalēristu triki (1934)
Hamburga drupās (1943)
Kā Zviedri nonāca līdz neitralitātes politikai un centās to nosargāt divos pasaules karos
Kā Staļins «pievāca» Rumāniju
Larošelas vārds noteikti būs zināms ikvienam, kurš lasījis Dimā Trīs musketierus – kā atceramies, romāna varoņiem nācās piedalīties Larošelas aplenkumā.
Sākoties 1905. gada revolucionārajiem notikumiem, tajos nācās iesaistīties arī Krievijas impērijas armijā dienošajiem latviešu tautības virsniekiem.
Juku laikos vienmēr atrodas cilvēki, kuriem izdodas veidot galvu reibinošu karjeru. Boļševiku apvērsums Krievijā un sekojošais pilsoņu karš ļoti daudziem pavēra šādu iespēju.
Pievērsīsimies gaisa kauju uzskaitei un grāmatvedībai, kā arī lidmašīnu rotājumiem, ar kuru palīdzību piloti atzīmēja savas uzvaras. Izrādās, veidi, kā dažādu valstu piloti to darīja, bija atšķirīgi.
Kara ziņotājs Stepans Burkevics ar savu fotokameru izstaigāja frontes ceļus no Volhovas līdz Reinai, bet pēc kara noticēja melīgiem padomju solījumiem un atgriezās mājās, lai jau pavisam drīz dotos uz Sibīrijas lēģeriem.
Komunistu varas atbalstītājs, izcils snaiperis, Padomju Savienības varonis un ASV otra augstākā militārā apbalvojuma Par izcilu dienestu kavalieris – tāds īsumā ir Jāņa Vilhelma dzīvesstāsts.
Par kareivīgajiem un šausmas iedvesošajiem huņņiem dzirdējuši visi, kas interesējušies gan par Senās Ķīnas, gan Senās Romas vēsturi. Bet vai tie bija vieni un tie paši huņņi? Un kas vispār viņi bija?
Karš Ukrainā ir ieviesis būtiskas izmaiņas Krievijas armijas organizācijā. Tagad tā ir pavisam cita armija nekā tā, kas pirms pusotra gada iebruka kaimiņvalstī, cerot trijās dienās ieņemt Kijivu. Taču daudzas problēmas tik un tā nekur nav pazudušas.
Piemiņa no neilgajiem Padomju Latvijas armijas pastāvēšanas laikiem.
Dāvanu laiks (1939)
Visi zina, ka divdesmitajos gados ASV bija izsludināts «sausais likums», taču no kolektīvās atmiņas ir padzisis fakts, ka vēl agrāk, Pirmā pasaules kara laikā, alkohola tirdzniecības aizliegums pastāvēja arī Krievijā.