Generāļa Kārļa fon Klauzevica pirms 200 gadiem sarakstītā grāmata vēl šobaltdien tiek uzskatīta par militārās teorijas stūrakmeni.
Trīsdesmitajos gados teju vai visa pasaule zināja padomju polāro lidotāju vārdus, kuri bez nolaišanās no Maskavas pāri Ziemeļpolam aizlidoja uz Maskavu.
Otrais pasaules karš izcēlās ar barbariskām pilsētu bombardēšanām, ko īstenoja visas konfliktā iesaistītās puses.
Lielbritānijai piederošās Folklendu salas 1982. gada 2. aprīlī okupēja 600 argentīniešu desantnieki, taču britu premjerministre Mārgareta Tečere salas nolēma atgūt par katru cenu.
Otrā pasaules kara laikā pati vērienīgākā partizānu kustība bija vācu okupētajā Dienvidslāvijā, kurus komandēja harismātiskais horvātu komunists Josips Brozs Tito.
Mazais «Kurzemes katls» Lamanša jūras šaurumā.
Kritiskā brīdī visi cīņai izmantojamie līdzekļi ir labi – šo patiesību pierāda ukraiņi, kuri visai sekmīgi frontē izmanto maksima ložmetējus.
Koristu atlase (1934)
Avārija lauvu parkā (1970)
Uzbūvē pats! (1987)
Aukstā kara gados cīņa starp Rietumu pasauli un komunistiem norisinājās ne tikai bruņošanās jomā un konfliktos dažādās pasaules malās, bet arī kinematogrāfā.
Ir plaši zināmas ilgstošās un asiņainās zemgaļu cīņas ar krustnešiem, taču rodas jautājums – kas ar zemgaļu zemēm un zemgaļiem notika pēc tam, kad 1290. gadā viņi nodedzināja pēdējās pilis un devās uz lietuviešu zemēm?
Īsti vīri attiecības skaidro aci pret aci – šāds uzskats nav izzudis vēl šobaltdien. Taču, ja mūsdienās džentlmeņiem parasti nedraud nekas vairāk par zilumu zem acs, tad divkauju zelta laikmetā letāls iznākums bija ierasta lieta.
Aukstā kara gados izveidojās ārēji draudzīgs un saliedēts sociālistisko valstu bloks, kura centrs bija Maskava. Taču tajā bija viena melnā avs – Dienvidslāvija.
Amerikāņu bezalkoholisko dzērienu kompānija Pepsi bija viens no nedaudzajiem Rietumu uzņēmumiem, kas diezgan brīvi darbojās PSRS tirgū.
Kad 1941. gadā Ukrainu okupēja vācu karaspēks, tūkstošiem bijušo padomju funkcionāru pārkvalificējās no kvēliem komunistiem par tikpat aktīviem hitleriešu atbalstītājiem. Šis ir stāsts par vienu no tādiem kolaborantiem.
Sava laikmeta lielākajam un modernākajam kuģim nebija lemts ilgs un laimīgs mūžs – to nemitīgi vajāja nelaimes, un tas nesa tikai zaudējumus.
1971. gada vasarā tika radīts rokmūzikas albums, kas aizsāka grandiozas pārmaiņas autora karjerā, bet arī vairāku paaudžu dzīvē un mūzikā.