ASV 1886. gadā radītais dzēriens Coca-Cola izplatības lēcienu Eiropā piedzīvoja laikā pēc Pirmā pasaules kara, kad tas kļuva par daļu amerikāņu karavīru mantojuma Eiropas kaujaslaukos.
Latvijas valstiskums Trešās atmodas laikā – no disidentiem līdz masu manifestācijām
Dzīvnieku pasaule dzērienu vēsturē – kā alkohola ražotāji savā biznesā izmanto zvēru, putnu un zivju tēlus.
Mūsējie pilsētā! (1914)
Vinstons izbraukumā (1944)
Britu kodolbumbvedējs (1964)
Pāris dienu Izraēlas valsts balansēja uz naža asmens – 1973. gada 6. oktobrī tās izlūkdienests nogulēja Sīrijas un Ēģiptes kopīgo uzbrukumu, un tikai ar lielām pūlēm un upuriem situāciju izdevās glābt.
Volfgangs Līts bija Trešā reiha otrais rezultatīvākais zemūdeņu kapteinis un viens no tikai diviem zemūdens flotes jūrniekiem, kurš saņēmis Bruņinieka krustu ar briljantiem, ko viņam pasniedza personīgi Ādolfs Hitlers.
Kad izskanēja Otrā pasaules kara pēdējās zalves, Amerikas Savienoto Valstu armija ķērās pie visu laiku vērienīgākās transporta operācijas īstenošanas.
Konfliktā Ķīnā XX gadsimta sākumā Krievijas armijas sastāvā piedalījās kopumā ap 15–20 latviešu izcelsmes virsnieku, vairāki sanitārārsti un farmaceiti, kā arī vairāki simti ierindas karavīru.
Sākoties Pirmajam pasaules karam, frontē nonāca trīs brāļi Lustes no Mazsalacas – Gustavs, Jūlijs Tenis un Mārtiņš. Viņi mums ir atstājuši sava laikmeta liecības fotogrāfiju veidā.
Strēlnieku komandieris, Padomju Krievijas bruņoto spēku virspavēlnieks, karaskolas profesors un nodevībā apsūdzēts tautas ienaidnieks – visas šīs lomas bija lemtas Jukumam Vācietim.
Sen zināms, ka vairums starptautiski populārākās mūzikas tiek radīts ASV un Lielbritānijā. Tomēr bija laiks, kad pasaulē bija tikai viena mūzikas lielvalsts – bez konkurentiem. Un tad notika lielais britu izrāviens.
Padomju tanku T-35 būvēja ar domu, ka ienaidniekos tas iedzīs bailes, bet savējos izraisīs sajūsmu, taču piectorņu tērauda koloss kaujaslaukā piedzīvoja pilnīgu fiasko.
Pēc Otrā pasaules kara tieši latvieši bija tie, kuri zviedrus iepazīstināja ar basketbolu.
Aviācijas rītausmā lidināšanās mākoņos bija bagātu un dižciltīgu cilvēku privilēģija, tādēļ arī Otrā pasaules karā lidotāju vidū netrūka aristokrātu.
Padomjlaiku filmās par pilsoņu karu parasti figurēja varonīgi čekisti ādas jakās ar mauzeriem koka makstīs pie sāniem. Patiesībā šo pistoli nemaz neizgudroja cilvēks, kura vārdā tā nosaukta, toties viņa kontā ir kāds ne tik heroizēts šaujamierocis.
Ukraiņu kaujas gars un apņēmība cīnīties kļuva par pārsteigumu ne tikai Kremlim, bet arī rietumvalstīm. Taču līdzšinējiem Ukrainas panākumiem ir vēsturiskas saknes, un par tām stāsta ukraiņu vēsturnieks Jaroslavs Gricaks.