Kā tapa Latvju jaunatnes organizācija, ko daļa latviešu uzskatīja par nacisma ideju ruporu, savukārt vācieši centās tajā iznīdēt latviskās neatkarības garu.
Viena no visu laiku slavenākajām pistolēm tika izstrādāta XX gadsimta sākumā un ieguva nosaukumu latīņu valodā.
Cik lielu lomu Ukrainas karā spēlē artilērija, un kādēļ tai tik grūti sagādāt munīciju.
Sējai gatavi (1952)
Maija naktī pirms 90 gadiem Kārlis Ulmanis, vēloties glābt valsti un tautu, sarīkoja apvērsumu un pārņēma varu savās rokās.
Pusdienas gatavas! (1939)
Kā Kurzemē dzimušais barons Georgs Hoenastenbergs fon Vīgants mēģināja mainīt Pirmā pasaules kara gaitu un visas pasaules vēsturi.
Ir 1857. gada novembris. Isambards Kingdoms Brunels, Lielbritānijas izcilākais inženieris, pastaigājas gar okeāna lainera The Great Eastern ķēdēm, ar kurām paredzēts kuģi ievilkt ūdenī.
Vēsturē ir piemēri, kad nocietinājumu būvēšana pierobežā tiešām ir palīdzējusi apturēt vai vismaz piebremzēt ienaidnieka uzbrukumu, taču netrūkst arī gadījumu, kad tā izrādījusies bezjēdzīgi zemē ierakta nauda.
Vērmahts Otrā pasaules kara laikā nebūt nebija tik motorizēts, kā būtu gribējies Hitleram, jo zirgu tajā bija daudz vairāk nekā tanku un automašīnu.
1982. gada pavasarī preses ziņu virsrakstos nonāca ģeogrāfisks punkts, par kuru iepriekš bija dzirdējis vien retais – Folklenda salas.
Šī diena ir atzīmēta ar demonstrācijām, karaspēka parādēm un kautiņiem. Tā pagāja zem Staļina un Hitlera portretiem. Atšķīrās tikai lozungi un svinēšanas veids.
Cenšoties panākt Latvijas okupācijas starptautisku leģitimitāti, Maskavas paspārnē tika izveidota Latvijas PSR Ārlietu ministrija un darbojās virkne sabiedrisku organizāciju.
Attīstoties rūpnieciskajai ražošanai, uzņēmumiem radās nepieciešamība par sevi un savām precēm pavēstīt plašākam cilvēku lokam. Tā sākās izstāžu laikmets, kas negāja secen arī Latvijai.
Līdzīgu tagadējam krievu emigrācijas vilnim, Krievija piedzīvoja arī pēc boļševiku nākšanas pie varas. Šis ir skumjš stāsts par vienu no tā laika emigrantiem – Vladimiru Smirnovu un degvīnu Smirnoff.
1964. gadā pie Britānijas krastiem parādījās pirātu kuģi. Tie nebija bruņoti ar lielgabaliem, bet ietekmēja nācijas muzikālo gaumi.
Vēlīnā staļinisma ekonomikas īpatnības – kā Padomju Savienībā uzreiz pēc Otrā pasaules kara tika organizēts plānveida bads un valsts mēroga reketa kampaņa
Ķīniešu drāma ar latvieti galvenajā lomā