Pirms ķerties pie sauszemes operācijām, Lielbritānija un Argentīna attiecības noskaidroja okeānā, nogremdējot viena otras kuģus.
Viens no slavenākajiem militārajiem apbalvojumiem – Dzelzs krusts – var palepoties ar vairāk nekā 200 gadu senu vēsturi.
Cīņa pret mongoļu–tatāru jūgu, vai par varu Zelta ordā?
Eduards Kraucs – viņš iemūžinājis gan Otrā pasaules kara kaujas, gan latviešu bēgļu gaitas, gan Ķeguma spēkstacijas būvi un citus starpkaru Latvijas ievērojamākos notikumus.
Viena no riskantākajām dienesta vietām jau izsenis ir zemūdens flote. Taču ir arī kāds pluss – lai kompensētu šīs neērtības, pārtikas apgāde zemūdeņu jūrniekiem ir labākā no visām!
Kā tapa Latvju jaunatnes organizācija, ko daļa latviešu uzskatīja par nacisma ideju ruporu, savukārt vācieši centās tajā iznīdēt latviskās neatkarības garu.
Viena no visu laiku slavenākajām pistolēm tika izstrādāta XX gadsimta sākumā un ieguva nosaukumu latīņu valodā.
Cik lielu lomu Ukrainas karā spēlē artilērija, un kādēļ tai tik grūti sagādāt munīciju.
Sējai gatavi (1952)
Maija naktī pirms 90 gadiem Kārlis Ulmanis, vēloties glābt valsti un tautu, sarīkoja apvērsumu un pārņēma varu savās rokās.
Pusdienas gatavas! (1939)
Kā Kurzemē dzimušais barons Georgs Hoenastenbergs fon Vīgants mēģināja mainīt Pirmā pasaules kara gaitu un visas pasaules vēsturi.
Ir 1857. gada novembris. Isambards Kingdoms Brunels, Lielbritānijas izcilākais inženieris, pastaigājas gar okeāna lainera The Great Eastern ķēdēm, ar kurām paredzēts kuģi ievilkt ūdenī.
Vēsturē ir piemēri, kad nocietinājumu būvēšana pierobežā tiešām ir palīdzējusi apturēt vai vismaz piebremzēt ienaidnieka uzbrukumu, taču netrūkst arī gadījumu, kad tā izrādījusies bezjēdzīgi zemē ierakta nauda.
Vērmahts Otrā pasaules kara laikā nebūt nebija tik motorizēts, kā būtu gribējies Hitleram, jo zirgu tajā bija daudz vairāk nekā tanku un automašīnu.
1982. gada pavasarī preses ziņu virsrakstos nonāca ģeogrāfisks punkts, par kuru iepriekš bija dzirdējis vien retais – Folklenda salas.
Šī diena ir atzīmēta ar demonstrācijām, karaspēka parādēm un kautiņiem. Tā pagāja zem Staļina un Hitlera portretiem. Atšķīrās tikai lozungi un svinēšanas veids.
Cenšoties panākt Latvijas okupācijas starptautisku leģitimitāti, Maskavas paspārnē tika izveidota Latvijas PSR Ārlietu ministrija un darbojās virkne sabiedrisku organizāciju.