Koristu atlase (1934)
Avārija lauvu parkā (1970)
Uzbūvē pats! (1987)
Aukstā kara gados cīņa starp Rietumu pasauli un komunistiem norisinājās ne tikai bruņošanās jomā un konfliktos dažādās pasaules malās, bet arī kinematogrāfā.
Ir plaši zināmas ilgstošās un asiņainās zemgaļu cīņas ar krustnešiem, taču rodas jautājums – kas ar zemgaļu zemēm un zemgaļiem notika pēc tam, kad 1290. gadā viņi nodedzināja pēdējās pilis un devās uz lietuviešu zemēm?
Īsti vīri attiecības skaidro aci pret aci – šāds uzskats nav izzudis vēl šobaltdien. Taču, ja mūsdienās džentlmeņiem parasti nedraud nekas vairāk par zilumu zem acs, tad divkauju zelta laikmetā letāls iznākums bija ierasta lieta.
Aukstā kara gados izveidojās ārēji draudzīgs un saliedēts sociālistisko valstu bloks, kura centrs bija Maskava. Taču tajā bija viena melnā avs – Dienvidslāvija.
Amerikāņu bezalkoholisko dzērienu kompānija Pepsi bija viens no nedaudzajiem Rietumu uzņēmumiem, kas diezgan brīvi darbojās PSRS tirgū.
Kad 1941. gadā Ukrainu okupēja vācu karaspēks, tūkstošiem bijušo padomju funkcionāru pārkvalificējās no kvēliem komunistiem par tikpat aktīviem hitleriešu atbalstītājiem. Šis ir stāsts par vienu no tādiem kolaborantiem.
Sava laikmeta lielākajam un modernākajam kuģim nebija lemts ilgs un laimīgs mūžs – to nemitīgi vajāja nelaimes, un tas nesa tikai zaudējumus.
1971. gada vasarā tika radīts rokmūzikas albums, kas aizsāka grandiozas pārmaiņas autora karjerā, bet arī vairāku paaudžu dzīvē un mūzikā.
Tabakas klizma, insulīna koma narkomāniem, vājprātīgo slīcināšana un gulēšana skapī – iepazīstam savulaik par progresīvām uzskatītas ārstniecības metodes.
Lidotāja piedzīvojumi (1937)
Nešaujiet uz fīreru! (1944)
No Cēsīm līdz Voskresenskai (1982)
Domājot par valsts aizsardzību mūsdienās, gribot negribot nākas atskatīties uz vairāk nekā 80 gadu senu pagātni, kad Latvija jau piedzīvoja agresiju un sekojošu okupāciju.
Padomju propagandas radītais mīts par to, ka Staļins ļoti baidījies no Hitlera un 1939. gada 23. augustā paktu ar Vāciju noslēdzis tikai tādēļ, lai novilcinātu neizbēgamā militārā konflikta sākumu.
Latviešu lidotājs Pēteris Pumpurs padomju gaisa spēkos veidoja spīdošu karjeru un piedalījās karadarbībā Spānijā un Ķīnā.