Neveiksmīga piezemēšanās (1973)
Krāsu televizors (1953)
Traktorists Ulmanis (1937)
Daži leģendāri kaķi, kuriem liktenis bija lēmis kļūt par karakuģu komandu locekļiem. Un pierādīt, ka kaķiem tiešām ir deviņas dzīvības...
Vissenākā skeptiķu kategorija ir tie, kuri kategoriski noliedz, ka Zemei ir lodveida forma. Nē, tā, kā jau sen zināms visiem saprātīgiem cilvēkiem, ir plakana!
Viena no būtiskām sieviešu apģērba sastāvdaļām – neilona zeķes – par masu produktu kļuva ASV un Japānas saspīlēto attiecību dēļ.
Disko pandēmija – tā varam raksturot XX gadsimta septiņdesmito gadu nogali mūzikas pasaulē.
Slavenie viduslaiku algotņi
Jau XIX gadsimtā Niagāras ūdenskritums piesaistīja akrobātus-virves dejotājus. Taču vēl tālāk gāja tie drosminieki, kuri lēca vai kuģoja tieši no kraujas bezdibenī.
Viens no populārākajiem masu kultūras tēliem – vilkacis. Īpaši bagātīgs senrakstu un folkloras materiālu klāsts ir attiecināms uz Livoniju, kas kopš XVI gadsimta bija ieguvusi vilkaču zemes slavu.
Viņa bija viena no ievērojamākajām sava laika psihoanalītiķēm, cieši saistīta ar Latviju, Stāmerienu. Bija precējusies ar itāļu rakstnieku, apceļoja puspasauli, un, jā, tieši pateicoties viņai, ir sarakstīts pasaulslavens romāns.
Viņu dēvē par kluso ģēniju, par mākslinieku, kurš valda pār sentimentālo krāsu atslēgu. Par Frederiku Fībigu ir tenkots ārkārtīgi daudz – kā jau par cilvēku, kurš uzdrošinās sekot savam sapnim. Viņš pats lielākoties izvēlējās klusēt. Un gleznot.
Savstarpēji sirojumi, laupīšanas un slepkavības – tādas ilgu laiku bija Livonijas un Lietuvas attiecības, turklāt visai aktīvi šajos posta darbos piedalījās arī mūsu senči.
Algotņi karadarbībā tiek izmantoti kopš senseniem laikiem. Mūsdienās algotņu tēmu ir aktualizējusi Krievija, kas Ukrainas karā izmanto tā dēvētās Vāgnera privātās militārās kompānijas pakalpojumus. Šis ir stāsts par dažiem slavenākajiem algotņu vadoņiem un vienībām.
XX gadsimta sākumā pasaulē Krieviju uzskatīja par spēcīgu impēriju, kuras rīcībā ir milzīga armija un liela jūras kara flote. 1904. gada beigās šo mītu sagrāva nesalīdzināmi mazāka valsts – Japāna.
Ungāru revolūcija (1956)
Bumbu pļava (1944)
Tanku pirmais Iznāciens (1917)