Viena no eksotiskākajām karaspēka vienībām Hitlera armijā bija Indiešu leģions. Vairāki tūkstoši indiešu, atrodoties tālu no dzimtenes, bija gatavi ar ieročiem rokās cīnīties pret britiem, taču liela daļa no viņiem aizgāja bojā, tā arī kaujaslaukā nevienu angli nesatikuši.
Tieši tāpat kā Hitlers, arī Staļins veidoja nacionālās karaspēka vienības no pakļautajām tautām. Latviešu korpuss, vēlāk divīzija un tad atkal korpuss, bija tikai viena no daudzajām.
Pirms 80 gadiem tika izveidotas karaspēka vienības, kurās latviešiem, tērptiem svešos formas tērpos, nācās cīnīties pret Sarkano armiju, kurā arī dienēja tādi paši latvieši, tikai citās uniformās.
Karaļa nāve (1632)
Gatavojoties ziemas riepas nomainīt pret vasaras, der atcerēties, kā mēs vispār tikām pie automašīnu apaviem.
Amerikāņi Ķīnā (1944)
Pēc kaujas (1915)
Kad 1938. gadā Hitlers nolēma okupēt daļu Čehoslovākijas, viņš izmantoja tos pašus argumentus, ko piesauc Krievijas diktators Vladimirs Putins, pamatojot iebrukumu Ukrainā ar tautiešu tiesību aizsardzību.
Starpkaru periodā Latvijai bija arī sava kara aviācija. Diemžēl plāniem par pašu būvētiem moderniem iznīcinātājiem bija lemts palikt nerealizētiem...
Par SAS apakšvienības Bravo 2-0 jeb Bravo Two Zero darbību Līča karā ir uzrakstītas vairākas grāmatas un uzņemtas filmas – kā astoņi britu specvienības kaujinieki irākiešu aizmugurē mēģināja iznīcināt SCUD raķetes. Taču krietni mazāk ir zināms par viņu kolēģiem no vienības Bravo 3-0...
Jau no laika gala militāristiem neliek mieru doma – kā gan varētu ienaidnieku likvidēt no arvien lielāka attāluma? Šoreiz aplūkosim septiņas ievērības cienīgas šautenes.
Meli, ko par Otrā pasaules kara vēsturi mācīja PSRS un vēlāk arī Krievijas skolās, lielā mērā ir vainojami pie pašreizējiem traģiskajiem notikumiem Ukrainā.
1983. gada oktobrī amerikāņu spēki četru dienu laikā parūpējās par valdošā režīma nomaiņu Karību jūras valstiņā Grenādā, kas atrodas kādus 160 kilometrus uz ziemeļiem no Venecuēlas.
Rīgas Pēterbaznīca ir pieredzējusi daudz un Otrā pasaules kara gados smagi cietusi. Tās vēsturē ir arī lappuse, kad Bermonta uzbrukuma laikā veselu mēnesi tās tornī sēdēja latviešu artilēristu postenis Visvalža Dūma vadībā.
Padomju laikos čukči bija muļķīgu anekdošu varoņi – dumji un neaptēsti lauķi. Varbūt anekdotes bija krievu šovinistu savdabīga atriebība, jo 200 gadus agrāk tieši čukči bija vieni no sīvākajiem pretiniekiem Krievijas impērijas ekspansijai austrumu virzienā.
Pateicoties Holivudai, daudzi par vislielāko kuģu katastrofu uzskata Titānika bojāeju. Taču upuru skaita ziņā Titāniks ne tuvu nav rekordists. Šis drūmais rekords pieder vācu lainerim Wilhelm Gustloff ar vairāk nekā 9000 upuriem.
Neatkarības kara laikā cīņā pret lieliniekiem partizāni izmantoja ieročus ar apzāģētiem stobriem, tā padarot tos kompaktākus.
Ieroči, ar KURIEM Ukraina visiem spēkiem cenšas atvairīt krievu aviācijas un raķešu triecienus.