Krāsainās konfektes, kas tik ļoti patīk bērniem, iekļāva arī armijas pārtikas devās un pat NASA astronautu uzturā.
Kā Čērčils un Rūzvelts piekāpās Staļina prasībām, ļaujot Kremļa diktatoram sagrābt pusi Eiropas.
Desmitgadēs starp Berlīnes mūra uzcelšanu un tā nojaukšanu tūkstošiem austrumvāciešu dažādos veidos sasniedza Rietumvāciju. Daļa bēgļu lietoja šķietami neiespējamāko veidu – auto.
Amerikā soulmūzika ir viena no pamatvērtībām, bez kuras turienes šovbizness nav iedomājams. Par tās uzvaras gājienu jāpateicas vienai leģendārai Detroitas ierakstu kompānijai.
22. novembrī apritēja 60 gadu kopš XX gadsimta skaļākā un mīklainākā nozieguma – ASV prezidenta Džona Ficdžeralda Kenedija slepkavības Dalasā.
Šos vārdus reiz mākslinieks uzrakstīja ar melnajiem ikriem uz sarkano ikru fona, un visi viņu uzreiz saprata!
Stāsts par hidroplānu, kura apkalpe, pati to nemaz negribot un apstākļu spiesta, viena piedzīvojumiem pilna lidojuma laikā uzstādīja vairākus pasaules rekordus.
Vēstures gaita būtu pavisam citāda, ja Hitlers politikas vietā dotu priekšroku otrai savai kaislībai – arhitektūrai. Taču, arī kļuvis par Lielvācijas fīreru, viņš turpināja interesēties par arhitektūru un bija iecerējis vērienīgu Berlīnes un vēl dažu pilsētu pārbūvi.
1939. gada oktobrī Padomju Savienība ultimatīvā formā pieprasīja Baltijas valstīm atļauju izvietot to teritorijā padomju armijas un flotes bāzes. Okupācijas pirmais cēliens bija sācies.
Ielūkojamies seno laiku krimināllietās, kas XVI–XVIII gadsimtā izskatītas Dundagas pilsnovadā. Šoreiz par buršanu, zādzībām un sodomiju, kā arī par kādu īpaši sadistisku soda veidu.
Ģermāņu cilts vandaļu «ceļojums» no Baltijas jūras reģiona līdz Ziemeļāfrikai.
Skatoties uz seniem attēliem, kuros redzami ļaudis, kas dzīvojuši pirms 200 vai 300 gadiem, pat neaizdomājamies, kādos apstākļos viņi dzīvoja un ar kādām sadzīviskām neērtībām viņiem nācās saskarties.
Paši viņi ne dziedāja, ne spēlēja, taču bez viņu dziesmām pagājušā gadsimta septiņdesmitie skanētu citādi.
Labākais draugs ar ložmetēju (1915)
Zili brīnumi (1942)
Bērni karā (1983)
Nesenā Kahovkas HES dambja uzspridzināšana atsauca atmiņā līdzīgus notikumus turpat Ukrainā Otrā pasaules kara laikā.
Pirmā pasaules kara sākumā līnijkreiserus uzskatīja par pēdējo vārdu jūras kara taktikā, taču viņu laikmets izrādījās negaidīti īss, un jau nākamajā lielajā karā vajadzība pēc tiem bija zudusi.