Kad Luftwaffe 1940. gada vasarā sāka veikt pirmos uzlidojumus Britānijai, reiha vadoņi pat iedomāties nespēja, cik nežēlīga un asiņaina būs atmaksa. Totālā bombardēšana, ko trīs gadus vēlāk sāka piekopt sabiedroto aviācija, pārvērta Vācijas pilsētas gruvešos un nogalināja tūkstošiem civiliedzīvotāju.
Visai izplatīts ir uzskats, ka Otrā pasaules kara gados Sarkanās armijas karavīri bez 100 gramiem drosmei ierautas vodkas uzbrukumā negāja un vispār šņabi dzēruši kā ūdeni. Taisnība tā ir tikai daļēji, jo noteikumi par degvīna sadali kara laikā ne reizi vien mainījās un leģendārie 100 grami kuram katram vis nepienācās.
Maskavas cara Ivana IV jeb Ivana Bargā mēģinājumi iekarot Livoniju izcēlās ar ārkārtīgu nežēlību un beidzās ar krievu sakāvi.
Kad Hitlers 1940. gada vasarā sakāva Franciju, tūkstošiem franču tomēr turpināja cīņu. Lielākā daļa no viņiem karoja Āfrikā un Tuvajos Austrumos, taču vairāki desmiti lidotāju nonāca PSRS, kur īpaši viņiem tika izveidota iznīcinātāju eskadriļa Normandija.
Viena no eksotiskākajām karaspēka vienībām Hitlera armijā bija Indiešu leģions. Vairāki tūkstoši indiešu, atrodoties tālu no dzimtenes, bija gatavi ar ieročiem rokās cīnīties pret britiem, taču liela daļa no viņiem aizgāja bojā, tā arī kaujaslaukā nevienu angli nesatikuši.
Tieši tāpat kā Hitlers, arī Staļins veidoja nacionālās karaspēka vienības no pakļautajām tautām. Latviešu korpuss, vēlāk divīzija un tad atkal korpuss, bija tikai viena no daudzajām.
Pirms 80 gadiem tika izveidotas karaspēka vienības, kurās latviešiem, tērptiem svešos formas tērpos, nācās cīnīties pret Sarkano armiju, kurā arī dienēja tādi paši latvieši, tikai citās uniformās.
Karaļa nāve (1632)
Gatavojoties ziemas riepas nomainīt pret vasaras, der atcerēties, kā mēs vispār tikām pie automašīnu apaviem.
Amerikāņi Ķīnā (1944)
Pēc kaujas (1915)
Kad 1938. gadā Hitlers nolēma okupēt daļu Čehoslovākijas, viņš izmantoja tos pašus argumentus, ko piesauc Krievijas diktators Vladimirs Putins, pamatojot iebrukumu Ukrainā ar tautiešu tiesību aizsardzību.
Starpkaru periodā Latvijai bija arī sava kara aviācija. Diemžēl plāniem par pašu būvētiem moderniem iznīcinātājiem bija lemts palikt nerealizētiem...
Par SAS apakšvienības Bravo 2-0 jeb Bravo Two Zero darbību Līča karā ir uzrakstītas vairākas grāmatas un uzņemtas filmas – kā astoņi britu specvienības kaujinieki irākiešu aizmugurē mēģināja iznīcināt SCUD raķetes. Taču krietni mazāk ir zināms par viņu kolēģiem no vienības Bravo 3-0...
Jau no laika gala militāristiem neliek mieru doma – kā gan varētu ienaidnieku likvidēt no arvien lielāka attāluma? Šoreiz aplūkosim septiņas ievērības cienīgas šautenes.
Meli, ko par Otrā pasaules kara vēsturi mācīja PSRS un vēlāk arī Krievijas skolās, lielā mērā ir vainojami pie pašreizējiem traģiskajiem notikumiem Ukrainā.
1983. gada oktobrī amerikāņu spēki četru dienu laikā parūpējās par valdošā režīma nomaiņu Karību jūras valstiņā Grenādā, kas atrodas kādus 160 kilometrus uz ziemeļiem no Venecuēlas.
Rīgas Pēterbaznīca ir pieredzējusi daudz un Otrā pasaules kara gados smagi cietusi. Tās vēsturē ir arī lappuse, kad Bermonta uzbrukuma laikā veselu mēnesi tās tornī sēdēja latviešu artilēristu postenis Visvalža Dūma vadībā.