Stāsts par vairākām Bulgārijām, no kurām līdz mūsdienām izdzīvojusi tikai viena
Kā liecina jau nosaukums, maizītē ieliktajai kotletei ir kaut kāds sakars ar Hamburgu. Taču par ātrās ēdināšanas simbolu hamburgers kļuva Atlantijas okeāna otrā krastā.
Stāsts par vienu koncertu, kas izraisīja milzu kaislības un mainīja Amerikas kultūru
Sendienās Lietuva bija liela valsts, kas kontrolēja par tagadējo Lietuvas valsts teritoriju ievērojami lielākas zemes. Taču kā lietuviešiem tas izdevās?
Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados izvērtās sacensība starp PSRS un ASV par to, kura valsts ātrāk iekaros kosmosu. Kosmiskajā sacīkstē iesaistījās vēl viena valsts – mazā, bet lepnā Zambija.
Neveiksmīga nosēšanās (1943)
Naidnieku gaidot
Krievijā vēl šobaltdien par vienu no epohālākajiem notikumiem valsts vēsturē uzskata Ledus kauju, kurā kņaza Aleksandra Ņevska karadraudze uz Peipusa ezera sakāva vācu krustnešus.
Salīdzinot vācu un sabiedroto labāko lidotāju-iznīcinātāju statistiku, starp tām ir teju vai bezdibenis. Lūkosim noskaidrot vai vācu iespaidīgajiem skaitļiem vispār var ticēt.
«Tie bija paši labākie mēneši visa kara laikā,» šādas rindas nereti var lasīt vācu karavīru atmiņās, un tās ir veltītas Francijas okupācijas sākumposmam.
1683. gada 14. jūlijs. Osmaņu impērijas armija lielvezīra Kara Mustafa-pašā vadībā ir ieradusies pie Habsburgu impērijas galvaspilsētas Vīnes vārtiem.
Blomes kroņa muižā Brenkūžos 1894. gada 29. martā dzimušais Ernests Zaļkalns ir cēlies no zemniekiem, viņa vecāki bijuši rentnieki.
Cik ilgi karavīram bija jādien Latvijas armijā starpkaru periodā? Ko iesauca un kurš varēja cerēt uz dienesta atlikšanu? Par to visu šajā stāstā.
Britu ģenerālis Adrianam Kartonam de Vaierts – azartisks karotājs, kurš piedalījies vairākos karos un guvis 11 ievainojumus.
Sākoties Latvijā vācu okupācijas periodam, nacisti saskārās ar problēmu – kā organizēt iekaroto teritoriju pārvaldi.
Kad XIX un XX gadsimta mijā Dienvidāfrikā izcēlās būru un britu karš, tajā piedalījās arī kāds latvietis
Vai tanku laikmets neiet uz beigām un to ražošana nekļūst par bezjēdzīgu naudas tērēšanu?
Cik efektīvs ir ierocis, ko Ukrainai piegādā Lielbritānija, un vai Storm Shadow raķetes kļūs par draudu Sevastopolei?