XX gadsimta sākumā pasaulē Krieviju uzskatīja par spēcīgu impēriju, kuras rīcībā ir milzīga armija un liela jūras kara flote. 1904. gada beigās šo mītu sagrāva nesalīdzināmi mazāka valsts – Japāna.
Ungāru revolūcija (1956)
Bumbu pļava (1944)
Tanku pirmais Iznāciens (1917)
1918. gada rudenī Sibīrijā un Tālajos Austrumos izveidojās divas latviešu nacionālās karaspēka vienības – Troickas bataljons un Imantas pulks. Šīs vienības sarkanbaltsarkano karogu pacēla, vēl pirms dzimtenē bija proklamēta neatkarīga valsts.
Mājup no Sibīrijas devās ne tikai latvieši, bet arī čehi un slovāki. Čehoslovāku korpusam izdevās pārņemt kontroli pār lielu daļu Sibīrijas un pielikt punktu admirāļa Kolčaka sapņiem par sarkano sagrāvi.
1945. gada februārī jau bija skaidrs, ka nacistiskās Vācijas sakāve Otrajā pasaules karā ir vien laika jautājums. Šis bija īstais brīdis, lai triju galveno sabiedroto (ASV, Lielbritānijas un PSRS) līderi Franklins Rūzvelts, Vinstons Čērčils un Josifs Staļins tiktos un spriestu par to, kā dzīvot tālāk.
Kapteiņa Hugo Helmaņa un viņa izlūku vienības piedzīvojumi Latgales frontē.
23. februāris – padomju armijas un jūras kara flotes diena. Jau skolā bērniem mācīja, ka 1918. gada 23. februārī jaunizveidotā Sarkanā armija devusies cīņā pret vācu karaspēku. Sīkākas detaļas par šīm kaujām gan izpalika, – jo patiesībā SARKANĀ armija kaujaslauku nepameta kā uzvarētāja...
Vai maza valstiņa var starptautiskajā arēnā veiksmīgi aizstāvēt savas tiesības? Teiksiet – tas nav iespējams? Ir gan, un to pierādīja Islandes un Lielbritānijas gadiem ilgais konflikts par mencu nozvejas vietām.
Kaut gan T-64 un T-72 skaitās novecojuši, ukraiņi pierāda, ka Aukstā kara laikā tapušajiem tankiem vēl ir kaujas potenciāls.
Tuvcīņas ierocis, kas bija Latvijas jātnieku bruņojumā
Somu nacionālais varonis, kurš viņu valodā runāja – un uzvedās! – kā ārzemnieks. Monarhists, kurš pretojās Somijas karalistes izveidei. Otrajā Pasaules karā – vispirms viņa nicinātā «jefreitora» Hitlera, bet pēc tam ienīstā Staļina sabiedrotais.
1942. gada decembris. Atskatāmies uz Otrā pasaules kara notikumiem, kas norisinājās pirms 80 gadiem
Esam pieraduši, ka individuālos vārdos tiek saukti kuģi, taču arī nosaukumu piešķiršana kaujas tehnikas vienībām militārajā praksē ir zināma parādība, un arī mūsu valsts militārajā vēsturē bruņotās tehnikas vienībām savulaik ir doti individuāli nosaukumi.
Oto Skorceni bija slavenākais Vācijas diversants, kuru sabiedrotie bija iesaukuši par «bīstamāko cilvēku Eiropā». Taču pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados šis pārliecinātais nacists, esesietis un Ādolfa Hitlera atbalstītājs pēkšņi sāka strādāt Izraēlas izlūkdienesta Mossad labā. Kā kaut kas tāds bija iespējams?
Dņepras forsēšana 1943. gada rudenī bija viena no vērienīgākajām šāda veida operācijām visa Otrā pasaules kara laikā.
Paskatoties uz strēlnieku ieročiem, jāsecina, ka pēdējo 70 gadu laikā tie īpaši nav mainījušies. Vai tas nozīmē, ka ieroču konstruktori ir nonākuši strupceļā un neko būtiski jaunu nespēj vairs radīt?